LPGA piedalās PVO konferencē Minskā

2020. gada 7. marts
|
Teksta ziņa

Katru gadu Eiropā tūkstošiem iedzīvotāju zaudē dzīvību noslīkstot. Slīkšanas izraisītos nāves gadījumos Latvija ar izteiktu atrāvienu ieņem otro vietu starp Eiropas Savienības dalībvalstīm (vairāk nekā seši nāves gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem), atpaliekot vien no Lietuvas.

25.-28. februārī Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas Reģionālais birojs un Baltkrievijas Veselības ministrija organizēja pirmo reģionālo darba grupu Minskā par slīkšanas gadījumu mazināšanu augsta riska valstīs Eiropā. Konferencē piedalījās atbildīgo ministriju pārstāvji, starptautiskie dzīvības glābšanas un slīkšanas novēršanas eksperti un partneri no vairāk nekā 20 valstīm. Latviju pārstāvēja Veselības ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Pludmales glābēju asociācija.

Tradicionāli PVO strādā tiešā kontaktā ar valdību pārstāvjiem, bet šajā darba grupā diskusijas vadīt aicināja nevalstiskās organizācijas Starptautiskās Eiropas Dzīvības glābšanas federācijas (ILSE) paspārnē jeb ILSE biedrus no Latvijas, Dānijas, Somijas, Vācijas, Īrijas un Norvēģijas, kā arī Austrālijas un citām organizācijām. Pēc daudzām prezentācijām un sarunām, darba grupas noslēgumā PVO atzina, ka ILSE biedriem ir visas nepieciešamās zināšanas, lai sniegtu konkrētus padomus visām dalībnieku izvirzītajām problēmām.

Pilno ziņojumu angļu valodā lasiet šeit: https://europe.ilsf.org/2020/03/05/who-conference-in-minsk

Dati ar noslīkšanas statistiku Eiropā: https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/-/DDN-20190809-1