Veiksmīgi starti "Lifesaving 2016"

2016. gada 16. septembris
|
Teksta ziņa

Latvijas Pludmales glābēju asociācijas (LPGA) komanda no 2016.gada 1. līdz 18. septembrim piedalījās Pasaules čempionātā glābēju sportā (Life Saving World Championships) “Lifesaving 2016” Nordveikā, Nīderlnadē. Tas ir divu nedēļu garš sacensību festivāls, ko organizē Starptautiskā Dzīvības glābšanas federācija (International Lifesaving Federation) ar mērķi rosināt sacensību dalībnieku interesi uzlabot savas spējas un vēlmi glābt cilvēkus, kuriem draud briesmas ūdens vidē.

Čempionāts norisinās katru otro gadu, šogad pulcējot vairāk kā 5000 sportistus no vairāk kā 50 valstīm. Sacensības norisinājās divās pilsētās – Eindhovenā un Nordveikā, iekļaujot dažādas glābējiem specifiskas baseina, jūras un pludmales disciplīnas visās vecuma grupās, sākot ar jauniešiem no 15 gadu vecuma līdz pat vecmeistariem grupā 70+. Latvijas komanda piedalījās IRB sacensībās (Inflatable Rescue Boat, piepūšamā glābšanas laiva).

LPGA sieviešu komanda izcīnīja 3.vietu IRB disciplīnā “Glābšana komandās” (Teams Rescue). Sieviešu komanda LAT1 izcīnīja 5.vietu Mass Rescue un 6.vietu Tube Rescue disciplīnās. Kopvērtējumā Latvijas komanda izcīnīja 7.vietu. Pasaules čempionātā IRB disciplīnās piedalījās 26 glābēju klubi, 273 dalībnieki, pārstāvot 10 valstis.