PLUDMALES DISCIPLĪNAS

Brīdinājums! Rekomendējam izpildīt šīs disciplīnas tikai profesionāļu uzraudzībā! Papildu informācijai SAZINIES AR MUMS! 

SURF RACE

PELDĒŠANAS SACENSĪBAS

Individuāla disciplīna, kurā glābējs peld 400 m brīvajā stilā. Starta un Finiša līnijas atrodas pludmalē.

BOARD RACE

GLĀBŠANAS DĒĻA SACENSĪBAS

Individuāla disciplīna, kurā glābējs peld 600 m uz glābšanas dēļa 600 m. Starta un Finiša līnijas atrodas pludmalē.

SKI RACE

SACENSĪBAS AIRĒŠANĀ

 

Individuāla disciplīna, kurā glābējam jāveic 700m gara distance jūras smailītē. Starta un Finiša līnijas atrodas pludmalē.

BEACH SPRINT

PLUDMALES SPRINTS

 

Individuāla disciplīna, kurā glābējs veic 90 m sprinta skrējienu.

BEACH RUN

PLUDMALES KROSS

Individuāla disciplīna, kurā glābējs skrien 1 vai 2 kilometrus garu distanci pludmalē.

BEACH FLAGS

PLUDMALES KARODZIŅI

 

Individuāla disciplīna, kurā glābēji starta līnijā guļ uz vēdera ar kājām pret finišu. Pēc starta signāla, skrējēji veic 20 metrus garu distanci, lai finišā izcīnītu stafetes kociņu (karodziņu). Stafešu karodziņu skaits finišā ir par vienu mazāks, kā dalībnieku skaits uz starta līnijas. Tie, kuri iegūst stafetes nūjiņu, tiek nākamā kārtā.

RUN SWIM RUN

SKRIET - PELDĒT - SKRIET

Individuāla disciplīna, kurā glābējs skrien 200 metrus pa pludmali, peld 300 metrus jūrā un distanci nobeidz ar 200 metru skrējienu pludmalē. Starta un finiša līnijas atrodas pludmalē.

RESCUE TUBE RESCUE RACE

GLĀBŠANAS DISCIPLĪNA AR PLUDIŅU

Komandas disciplīna, kurā cietušo glābj pārējie komandas biedri. Komandā 4 cilvēki. Pēc starta signāla cietušais peld līdz bojām. Kad cietušais sasniedzis bojas, glābējs skrien ūdenī. Tur glābējs uzvelk līdzpaņemtās pleznas un ap plecu apliek glābšanas pludiņu un peld pie cietušā. Glābējs nofiksē pludiņu apkārt cietušajam un peld uz krastu, kur  to sagaida pārējie (divi) glābēji. Tie ūdenī pārķer cietušo, un velk cietušo uz krastu pāri finiša līnijai.

BOARD RESCUE RACE

GLĀBŠANAS DISCIPLINA AR GLĀBŠANAS DĒLI

Komandas disciplīna. Šajā disciplīnā viens glābējs peld līdz bojām, kad bojas sasniegtas, tas “sauc palīgā” otru glābēju, kurš savukārt līdz savam komandas biedram dotas uz glābšanas dēļa. Atpakaļ no bojām līdz finiša līnijai abi komandas biedri dodas. uz glābšanas dēļa.

OCEANMAN / OCEANWOMAN

Individuāla disciplīna, kurā glābējs veic 3 disciplīnas – “Peldēšanas”, “Glābšanas dēlis” un “Airēšana”. Finišā disciplīnu nobeidz ar skrējienu. Šī disciplīna ir pēdējā individuālā disciplīna pludmales sacensībās.

OCEANMAN / OCEANWOMAN  (FORMER TAPLIN) RELAY

OCEANMAN / OCEANWOMAN STAFETE

Komandas stafete, kurā katrs dalībnieks veic savu disciplīnu – peldēšana, disciplīna uz glābšanas dēļa, airēšana un finiša skrējiens. Komandā 4 dalībnieki.

BEACH RELAY

SPRINTA STAFETE

Komandas stafete – 4x90 metru sprints. Disciplīna ar stafetes kociņa nodošanu.